W co musi zaopatrzyć się każdy majsterkowicz

W dzisiejszym wpisie sprawdzamy, w co powinien być wyposażony każdy domowy majsterkowicz, aby jego praca szła mu przyjemnie, szybko i lekko. Zwłaszcza skupimy się na osobach, które zamierzają wykonywać jakieś prace w swoim domu, typu remont pokoju. Zapraszamy do lektury.

Walizka majsterkowicza

Przede wszystkim powinniśmy się wyposażyć w poręczną walizkę z różnymi narzędziami. Dobrze jest mieć tam wszystkie podstawowe klucze, nie tylko płaskie ale również nasadowe. Nie zaszkodzi zakupić także rękojeści z zapadką (popularnej grzechotki), zarówno w rozmiarze 1/4″, jak i 1/2″ oraz kompletu przedłużek do nich. Bardzo dobrze jest mieć gdzieś pod ręką pręt gwintowany trapezowy, ponieważ można za jego pomocą wykonać na przykład jakieś mocowania pod meble, półki i tym podobne. Oczywiście nie możemy zapomnieć o wiertarce, szlifierce kątowej, oraz sprzęcie BHP: okularach ochronnych i rękawicach.

Domowy warsztat

Jeżeli lubimy też majsterkować przy naszym aucie, to do naszej walizki koniecznie trzeba dorzucić kilka bardzo ważnych elementów. Dobrze jest mieć nakrętkę koronkową, ponieważ występuje w samochodach w wielu miejscach. Na przykład zabezpiecza się nią końcówki drążków kierowniczych przed samoistnym odkręceniem, albo też łożyska kół tylnych w niektórych typach piast. Nie znaczy to, że takie nakrętki nie przydadzą się również w innych sytuacjach. Niemniej, niezależnie czy pracujemy przy domu, mieszkaniu czy przy aucie, dobrze jest mieć także jakąś niewielką poręczną spawarkę. Może ona znaleźć naprawdę multum zastosowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − dwadzieścia =