Zastosowanie pianki polietylenowej – gdzie jest wykorzystywana?

Pianka polietylenowa to materiał, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Znajduje szerokie zastosowanie zwłaszcza w branży spożywczej, transportowej, handlowej oraz budowlanej, gdzie służy przede wszystkim do pakowania i przewożenia rozmaitych towarów oraz zabezpieczania konstrukcji. Do jej kluczowych zalet zaliczamy lekkość, atrakcyjną cenę, dobrą izolacyjność akustyczną, antystatyczność, znakomitą elastyczność i ekologiczny charakter. Poza tym gwarantuje optymalną ochronę przed zarysowaniami, wstrząsami czy ścieraniem.

Właściwości użytkowe na najwyższym poziomie 

Pianka polietylenowa jest powszechnie stosowana zwłaszcza w budownictwie, gdzie sprawdza się jako materiał przeznaczony do izolowania ścian, podłóg, okładzin panelowych, kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, chodników, tuneli, fundamentów i stropów (głównie przed mrozem i wilgocią). W tym przypadku najlepiej postawić na piankę w formie szerokiej folii, którą posiada w swoim asortymencie m.in. firma, którą znajdziemy na witrynie http://folmat.pl/. Z kolei w przemyśle omawiany produkt nadaje się choćby do zabezpieczania przestrzeni ładunkowych w zaawansowanych maszynach, tłumienia niepożądanych wibracji oraz wypełniania szczelin dylatacyjnych. Oto pozostałe możliwości wykorzystania pianki polietylenowej:

– pakowanie i transportowanie elementów szklanych i ceramicznych, mebli, wrażliwych sprzętów elektronicznych, instrumentów muzycznych, układów scalonych, komponentów samochodowych, owoców czy warzyw,

– amortyzacja pudeł kartonowych,

– osłanianie szklarni i pojedynczych roślin,

– wytwarzanie mat turystycznych, materacy rehabilitacyjnych, kamizelek ratunkowych, kasków itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − sześć =