Czym jest fleczer?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fleczer to stosowane w stomatologii tymczasowe wypełnienie leczonego zęba. Jest on wykonywany z materiału, który jest w pełni bezpieczny dla pacjentów, w tym także dla kobiet w ciąży oraz dzieci. Stosuje się go wtedy, gdy niemożliwe jest założenie wypełnienia podczas jednej wizyty u dentysty lub w przypadku leczenia kanałowego, które rozłożone jest w czasie.

Czym charakteryzuje się dobrej jakości fleczer stomatologiczny?

Fleczer, nazywany także opatrunkiem zęba, powinien być odpowiednio szczelny, aby we właściwy sposób zabezpieczał miejsce, w którym jest założony. Powinien być on trwały, ale jednocześnie umożliwiać bezproblemowe jego wyjęcie podczas kolejnej wizyty u stomatologa. Nie może on także zaburzać smaku, ponieważ w niektórych przypadkach pacjenci noszą go nawet przez kilka tygodni. Nie może on także wchodzić w reakcje z przyjmowanymi lekami. Jego zadaniem jest wyłącznie ochrona odsłoniętych tkanek zęba przed wniknięciem w głąb nich bakterii, wirusów oraz innych drobnoustrojów, które mogą wywołać choroby.

Materiał ten nie ma żadnych właściwości leczniczych. Jego skład jest w pełni bezpieczny dla pacjentów. Nie ma negatywnego wpływu na organizm. W skrajnych przypadkach może zdarzyć się wystąpienie uczulenia na jego składniki, ale sytuacja ta jest niezwykle rzadka. Niektórzy pacjenci zgłaszają także, że po założeniu opatrunku odczuwają nieprzyjemny, gorzki smak w ustach, ale nowoczesne fleczery minimalizują to zjawisko praktycznie do zera. Jeśli po założeniu go występują jakiekolwiek niepokojące dolegliwości niezwłocznie trzeba skonsultować je ze stomatologiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak współcześnie wypiekany jest chleb?
Piekarnie to miejsca niezwykle popularne i odwiedzane przez setki klientów. Nadal bowiem chleb jest jednym z podstawowym produktów, które ludzie […]
Problemy z silnikiem w samochodzie – jak znaleźć usterkę?
Problemy z silnikiem w samochodzie – jak znaleźć usterkę?
Zdarza się, że auto traci moc. Niby jedzie do przodu, ale brakuje mu żwawości. Co może być tego przyczyną? Jeśli […]
Spodenki damskie jako element letniej stylizacji
Spodenki damskie jako element letniej stylizacji
Trudno wyobrazić sobie letnią stylizację bez szortów. Kiedy na zewnątrz upały sięgają tropikalnych warunków, łatwiej je znieść mając na sobie […]