Wyposażenie gabinetów zabiegowych

Gabinety zabiegowe to miejsca, w których wykonywane są rozmaite zabiegi związane z dbaniem o stan zdrowia oraz pielęgnacją ciała. Takie pomieszczenia znajdują się zazwyczaj w szpitalach, przychodniach i innych placówkach medycznych, ale również w profesjonalnych salonach kosmetycznych i zakładach rehabilitacyjnych. Konieczne jest zawsze ich wyposażenie w odpowiednie meble, urządzenia i akcesoria – oczywiście w zależności od zakresu przeprowadzanych czynności. Jednymi z niezbędnych elementów są płyny do dezynfekcji powierzchni, dostępne m.in. na https://emedical24.pl/pl/c/dezynfekcja-powierzchni-malych-plyny/37.

Ergonomiczne meble to podstawa

W każdym gabinecie zabiegowym muszą się znaleźć przede wszystkim funkcjonalne meble – zarówno te przeznaczone do przechowywania leków, narzędzi i preparatów, jak i te wykorzystywane podczas wykonywania poszczególnych zabiegów. Do tej pierwszej kategorii zaliczamy choćby pojemne szafki, regały oraz biurka, do drugiej zaś taborety medyczne, parawany, stojaki przystosowane do kroplówek, specjalistyczne stoły i fotele lekarskie, stoliki zabiegowe, a także stanowiska służące do pobierania krwi czy stanowiska do manicure i pedicure. Dodatkowe uzupełnienie stanowią często mobilne wózki funkcyjne.

Poza tym standardowy gabinet powinien być wyposażony w środki do dezynfekcji małych i dużych powierzchni oraz rąk, pojemniki na odpady, preparaty do pielęgnacji dłoni, rękawiczki i inne akcesoria jednorazowego użytku, opatrunki, a także rozmaite urządzenia przystosowane do konkretnych zadań. W salonach urody nie można ponadto zapomnieć o płatkach kosmetycznych i autoklawie do sterylizacji narzędzi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + 15 =