Przyczyny i objawy łysienia androgenowego

Łysienie androgenowe spowodowane jest nadwrażliwością mieszków włosowych na hormony, zwane androgenami. Do tej grupy zaliczany jest testosteron i jego pochodna – DHT. Dlatego właśnie na utratę włosów bardziej narażeni są mężczyźni. Często dochodzi u nich do całkowitego wyłysienia. Z problemem zmagają się również kobiety, jednak w ich przypadku występują głównie przerzedzenia na czubku głowy.

Jak przebiega łysienie androgenowe?

U mężczyzn cofanie się linii włosów może się rozpocząć nawet w wieku nastoletnim. Powodem tego schorzenia jest wzmożona produkcja testosteronu, spowodowana czynnikami genetycznymi. Do ubytków może dochodzić, gdy ojciec, czy dziadek matki również cierpieli na łysienie androgenowe. Najpierw pojawiają się charakterystyczne zakola. Z czasem dochodzi również do ubytków na szczycie głowy. U kobiet proces jest zazwyczaj odwrotny. Przerzedzenia pojawiają się na czubku, z czasem mogą się jednak powiększać. Rzadko dochodzi do całkowitej utraty włosów u pań.

Rozwiązaniem tego nieprzyjemnego problemu może być zastosowanie uzupełnień, przedstawionych na https://hairmajestystudio.pl/pl_PL/oferta/uzupelnienia-wlosow/. To bezinwazyjny i bezbolesny sposób na ukrycie przerzedzeń. Włosy ze skupu są wysokiej jakości, świetnie się prezentują. Z pomocą stylisty można dobrać je do typu swojej urody, aby wyglądały naturalnie. Wówczas różnica między własnymi włosami a uzupełnieniem jest niezauważalna. Łysienie androgenowe to powszechny problem, ale możliwość jego zamaskowania korzystnie wpływa na samopoczucie i umożliwia dyskretne stosowanie innej kuracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − dziewięć =