Jak dobrać buty biegowe do podłoża?

Bieganie to jeden z najpopularniejszych sportów, chętnie uprawiany przez osoby w różnym wieku. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Do biegania przede wszystkim przyda się dobry strój, a jego głównym elementem są starannie dobrane buty. Podczas wyboru obuwia do biegania należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Najważniejszym jest jednak rodzaj podłoża, po którym będziemy biegać. Osoby, które uprawiają jogging na twardych i płaskich nawierzchniach, takich jak asfalt, beton czy kostka brukowa, powinny postawić na buty z dobrą amortyzacją i płaskim bieżnikiem. Mogą być wykończone twardą i nieścieralną gumą, która zapewni stopom wygodę i komfort.

Najlepsze buty do biegania w terenie

Buty do biegania w terenie znacznie różnią się od tych, które sprawdzają się na płaskich i twardych nawierzchniach. Obuwie terenowe musi być przystosowane do biegania po nieutwardzonym i śliskim gruncie. Sporo wysokiej jakości modeli butów do biegania terenowego można znaleźć tutaj: https://www.runshop.pl/buty-terenowe,c222.html. Takie obuwie przede wszystkim zapewnia dobrą przyczepność do podłoża. W tym celu stosowane są specjalne wyżłobienia i kołki w podeszwach.

Buty terenowe powinny mieć też mocno wyprofilowane podeszwy, by zapewniać stabilność stopom. Wyróżnia je dość sztywna konstrukcja i silna amortyzacja. Muszą także umożliwiać precyzyjne ułożenie stopy, a w szczególności śródstopia, aby zminimalizować ryzyko skręcenia kostki czy innej kontuzji mogącej zdarzyć się podczas biegania po nierównym terenie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − 10 =