Jak prawidłowo dobrać wkładki ortopedyczne?

Wady postawy są bardzo często występującym schorzeniem. Pojawiają się już u dzieci, a nieleczone w okresie dorastania mogą przerodzić się w trudne do usunięcia problemy. W starszym wieku niejednokrotnie pojawiają się kłopoty z kręgosłupem, a w skrajnych przypadkach ludzie nie są w stanie samodzielnie się poruszać. Dlatego też wszelkie wady należy korygować z wyprzedzeniem, zwłaszcza takie jak płaskostopie. Bardzo dobrym sposobem na leczenie są wkładki ortopedyczne do butów, które należy zawsze nosić.

Dobór wkładek

Na początku powinniśmy zgłosić się do profesjonalnego ortopedy, który zbada naszą postawę i sprawdzi czy występują jakieś wady. Następnie otrzymamy zalecenia, zarówno co do sposobu korekcji tych problemów (ćwiczenia do wykonywania w domu), jak również wymiary wkładek. Czasami ortopeda wykona nam je samodzielnie, jednak nie zawsze jest to możliwe. Wtedy dobrym pomysłem jest znalezienie firmy, która wykonuje wkładki ortopedyczne na zamówienie Warszawa jest jednym z miast, gdzie bez problemu uda się nam to uczynić.

Wykonywanie ćwiczeń

Jak już wspominaliśmy, korekcja wad postawy to nie tylko sumienne noszenie wkładek (zarówno w butach po domu jak i wyjściowych). To również wykonywanie zleconych przez ortopedę ćwiczeń, czasami konieczne będzie uczęszczanie na profesjonalną rehabilitację. Jeżeli problem dotyczy naszego dziecka, powinniśmy położyć duży nacisk na to, by stosowało się do wszystkich zaleceń ortopedy. Samo noszenie wkładek nie wystarczy, jeżeli wady nie będą eliminowane również w sposób aktywny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 10 =