Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru oprogramowania ERP?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy szukasz nowego rozwiązania oprogramowania ERP, istnieje wiele czynników, które mogą dokonać lub złamać swoją decyzję. Należy iść w chmurze lub na miejscu? Czy potrzebujesz systemu, który może rosnąć wraz z firmą, lub jeden, który jest bardziej statyczny? Które moduły są najważniejsze dla potrzeb Twojej firmy?

Dobra wiadomość jest taka, że to nie są jedyne pytania, na które musisz odpowiedzieć. Istnieje również kilka kluczowych kwestii do rozważenia przy wyborze i wdrażaniu systemu ERP:

Integracje

Oprogramowanie ERP jest często wykorzystywane do zarządzania wieloma różnymi aspektami działalności. Ważne jest, aby upewnić się, że wybrany system będzie w stanie zintegrować się bezproblemowo z innymi aplikacjami, które mogą być używane w przyszłości. Na przykład, jeśli masz system rachunkowości lub CRM, że chcesz zsynchronizować się z nowym oprogramowaniem ERP, to należy rozważyć to od samego początku.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest głównym problemem dla każdej firmy, która korzysta z poufnych informacji. Powinieneś poświęcić czas na zbadanie funkcji bezpieczeństwa różnych opcji i upewnić się, że spełniają one Twoje potrzeby. Oprogramowanie ERP powinno być w stanie chronić dane przed hakerami i innymi nieautoryzowanymi użytkownikami, a także zapewniać kontrolę dostępu, aby tylko ci, którzy tego potrzebują, mogli przeglądać poufne informacje.

Wsparcie techniczne

Innym ważnym aspektem jest wsparcie techniczne. Większość firm, które oferują oprogramowanie ERP zapewni jakiś rodzaj wsparcia technicznego, ale ważne jest, aby dowiedzieć się, jaki poziom wsparcia można oczekiwać od każdego dostawcy przed podjęciem decyzji. Czy oni tylko pomogą Ci zainstalować i skonfigurować oprogramowanie lub są one również dostępne dla bieżącego wsparcia? Jak szybko reagują na prośby o pomoc?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto zatrudnić specjalistów do pielęgnacji ogródka firmowego?
Czy warto zatrudnić specjalistów do pielęgnacji ogródka firmowego?
Dobra organizacja pracy w firmie wymaga troski o wiele aspektów. Podstawa to oczywiście posiadanie grona wykwalifikowanych specjalistów w danej dziedzinie […]
Pellet – czym jest i jakie może się przysłużyć domownikom w sezonie zimowym
Pellet – czym jest i jakie może się przysłużyć domownikom w sezonie zimowym
W każdym domu do skutecznego ogrzania pomieszczeń potrzebny jest odpowiedni materiał opałowy. Obecnie każdy może wybierać spośród różnych surowców, a […]
Rodzaje klimatyzatorów i na jaki najlepiej się zdecydować
Rodzaje klimatyzatorów i na jaki najlepiej się zdecydować
Posiadanie nowoczesnej, sprawnej klimatyzacji to gwarancja optymalnego komfortu termicznego (zwłaszcza w okresie letnim). Taki system można z powodzeniem zamontować zarówno […]