Strój wędkarza

Każdy wędkarz, który z bardzo dużą pasją podchodzi do łowienia ryb, na pewno musi się wyposażyć w odpowiednie ubranie wędkarskie. Wybranie się w obojętnie jakich ubraniach oraz obuwiu grozi przemoknięciem i przemarznięciem. Jak wiadomo jest to raczej statyczna postawa, która dodatkowo często jest narażona na różnego rodzaju warunki atmosferyczne.
W pierwszej kolejności powinniśmy się skupić na obuwiu. Najlepszym rozwiązaniem są wygodne i oczywiście nieprzemakalne kalosze. Muszą one być dopasowane, a także wykonane z jak najlepszej gumy. Dzięki temu nie tylko zabezpieczymy się przed nalaniem wody do środka, ale również ograniczymy wszelkie otarcia stóp.

Jeżeli zamierzasz wędkować na spinning lub spławikowo spędzając czas w wodzie, np. zanurzając się powyżej kolan lub do pasa. Dobrym rozwiązaniem okażą się wodery, bądź specjalne spodnie, nieprzemakalne ogrodniczki, które jednocześnie zwiększają Twój zasięg połowu. Nie zapominaj o tym, by wyróżniały się one dobrą izolacją przed niskimi temperaturami.

Tutaj należy skupić się również na kurtce, najlepiej z deszczówkową podpinką. W ten sposób przy załamaniu pogody, zyskujesz dodatkową ochronę przed deszczem. Nie zapomnij o nakryciu głowy, które ochroni Cię przed silnymi promieniami słonecznymi lub wiatrem. W przypadku niskich temperatur koniecznie zaopatrz się dodatkowo w komin. Natomiast, jeżeli będzie Ci zależeć na tym, żeby wysiedzieć w miejscu narażonym na dużą ilość komarów, warto zastanowić się nad założeniem specjalnych kapeluszy z ochronną moskitierą.

Naszym zdaniem wędkarski sklep internetowy Insel posiada ciekawą ofertę odzieży wędkarskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć − pięć =