Prowadzenie firmy – czy wynajęcie biura rachunkowego jest opłacalne?

Prowadzenie firmy wiąże się wieloma obowiązkami, takimi jak prowadzenie ksiąg rachunkowych, rozliczaniem podatków czy wypełnianie różnego rodzaju deklaracji potrzebnych instytucjom finansowym i ubezpieczeniowym. Prowadząc niewielką działalność, można wszystko to robić we własnym zakresie. Czy jednak jest to dobry sposób gwarantujący bezpieczeństwo?

Dlaczego nie warto prowadzić księgowości na własną rękę?

Z początku większość młodych przedsiębiorców liczy każdą złotówkę. Wielu z nich decyduje się więc na prowadzenie księgowości na własną rękę. W sieci znaleźć można sporo portali, które za niewielką opłatą oferują dostęp do intuicyjnych rozwiązań, pozwalających na w miarę szybkie rozeznanie się z tematem. Niestety diabeł tkwi w szczegółach, a prowadzenie ksiąg rachunkowych wiąże się poniekąd z uczeniem nowego zawodu. Czy zamiast dowiadywać się jak rozliczyć podatek VAT nie lepiej zająć się rzeczami, na których się znamy?

Wydaje się, że przy niewielkich obrotach nie warto decydować się na samodzielne prowadzenie księgowości. Każdy błąd w trakcie kontroli może być dla nas bardzo kosztowny, a cena za pakiet kilkunastu dokumentów w średniej wielkości biurze rachunkowym to koszt nie więcej niż 150 zł netto. W przypadku, gdy mamy więcej dokumentów księgowych cena będzie rosła, aby poznać aktualny cennik, warto zajrzeć na stronę http://www.hdl.szczecin.pl/cennik. Pamiętajmy, by wybierając biuro rachunkowe zwrócić uwagę, czy ma ono aktualne ubezpieczenie. Pozwoli nam to w razie popełnienia przez nich błędów odzyskać pieniądze, które straciliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − dwa =